Menu se načítá

Články uživatele Helena Šilhánková

K zítřejším dílničkám, nejen o modrotisku

12. 02. 2020
Čtěte PROSÍM POZORNĚ pokyny k zítřejším dílničkám - na některé odcházíte jinam (sraz před školou), některé začínají dříve, na jiné je potřeba přinést si určité věci. Bylo by škoda nechat si ujít zajímavý zážitek vlastní nepozorností. K dílničce věnované modrotisku přibyl tento pokyn: Přineste si na flashce fotografii, kterou chcete vyvolat. Měla by být v dostatečném rozlišení pro tisk na A4.

Autoři padesátých stran

18. 04. 2018
zůstanou v utajení ještě do pátku. Jelikož se nikomu nepodařilo odhalit všechny, přijďte i se svými neúplnými pokusy. Každý, kdo odhalil více než paní Petákovou, má šanci na vítězství! Své (třeba i týmové) tipy noste do konce tohoto týdne mně nebo Pavle Imramovské.

Audiozáznamy, fotky a poděkování

26. 02. 2018
Ráda bych vás informovala, že audiozáznamy většiny přednášek z přednáškového dne najdete na disku S (S:/Konference2018). Jsou zde uloženy i fotografie z fluorescenčního mikroskopu. Fotografie z průběhu celé akce a z procházky po prázdných domech jsou pak zájemcům k dispozici u mne. Zároveň bych chtěla využít této příležitosti ke gratulaci a poděkování Anně Kapustové a Kláře Vaňkátové za úspěšnou koordinaci studentské sekce a všem moderátorům z řad maturantů za pozvání zajímavých hostů!

Přihlašování končí o půlnoci

13. 02. 2018
Máte možnost provést poslední změny ve výběru přednášek a dílniček. Ráda bych upozornila na skutečnost, která mojí vinou nebyla zcela zřejmá, totiž že přednáška s názvem „Všechno, co jste kdy chtěli vidět o mozku“ je určena spíše starším studentům a vážným zájemcům o studium medicíny. Obracím se proto na studenty nižších ročníků s prosbou, zda by svoji volbu ještě nezvážili. Několik další informací dále v textu.

Přednáškový den 2018

01. 02. 2018
Jak již pravděpodobně všichni víte, přednáškový den se letos uskuteční ve čtvrtek 15.2. Program a anotace k přednáškám a dílničkám najdete na adrese www.gvp.cz/konference, přihlašování bude spuštěno v neděli 11.2. ve 20.00 a ukončeno v úterý 13.2. o půlnoci. Další informace najdete v článku.

Schůzka organizátorů přednáškového dne

09. 10. 2017
se koná tento čtvrtek (12.10) o velké přestávce ve studovně. Očekáváme účast všech, kdo se předběžně přihlásili prof. Královi a Bisovi, vítáni jsou ale i další zájemci z řad maturantů.

Týmová debatní soutěž v angličtině

03. 10. 2017
Ráda bych po několika letech opět zapojila dva pětičlenné studentské týmy do velmi zajímavé debatní soutěže s názvem Evropský parlament mládeže, kde účastníci ve skupinách imitují práci politiků. Jejich úkolem je navrhovat řešení aktuálních problémů, obhajovat je, hledat argumenty pro a proti. Postoupit je možné až na desetidenní mezinárodní zasedání v zahraničí, již v předkolech však práci vedou zkušení debatéři z různých zemí. Zájemce, schopné diskutéry v angličtině se zájmem o politiku, sociální problémy aj. zejména z předmaturitních tříd, zvu na informační schůzku ve čtvrtek 5. 10. o velké přestávce do studovny.

Poslední – velmi důležité – instrukce k přednáškovému dni

20. 02. 2017
Prosím všechny, aby se ještě jednou podívali na webové stránky se zítřejším programem - www.gvp.cz/konference - a znovu si přečetli zejména instrukce k dílničkám, na které se přihlásili. Na několik důležitých informací upozorňuji v textu, největší změna se týká dílničky „Za obrazem“. Upozorňuji také na dosud málo obsazenou přednášku o záchraně parostrojního pivovaru ve druhém bloku!

Hledáme nápady na dílničky, hledáme lektory

04. 11. 2016
Do organizace workshopů pořádaných v rámci přednáškového dne bychom letos rádi více zapojili studenty. Pro prváky a ostatním pro připomenutí vkládám odkaz na loňský program, ze kterého vyčtete, že zaměření mohou mít téměř jakékoli – sportovní, umělecké, diskusní, vědecké, bláznivé… Velmi oceníme kontakty na konkrétní lektory (můžeme jim nabídnout honorář), ale i nápady nebo přání, jaké dílničky by se měly v nabídce objevit. Choďte s nimi prosím za Katkou Fibichovou do 6.A nebo za mnou do kabinetu č. 113 (v po, st a pá). Moc děkujeme!

Přihlašování na přednášky a dílničky

04. 02. 2016
Navýšení míst a další informace - čtěte dále.

Tak ještě jedna „poslední“ informace

02. 02. 2015
Uvědomili jsme si, že nemusí být všem úplně jasné, že na dílnu „Focení se zrcadlovkou“ je třeba mít s sebou fotoaparát vlastní či půjčený, žádný „erární“ k dispozici nebude.

Poslední pokyny ke konferenci, zejména k dílnám

01. 02. 2015
Předně bych chtěla požádat všechny, kdo onemocněli a nemohou v úterý dorazit, aby tuto informaci dali vědět (svým třídních či na mail silhan@gvp.cz) a uvolnili místa dalším zájemcům. Přihlášeným na dílnu filmové a literární kritiky připomínám, aby se podívali na film The Social Network (více v textu), chtějí-li si z dílny odnést co možná nejvíce. Zájemcům ho promítnu v pondělí 2. 2. od 14.00 v učebně č. 306. Informace k některým dalším dílnám najdete v článku.

Přednáškový den - aktuální informace

21. 01. 2015
Kapacitu některých dílen se nám podařilo mírně navýšit, jiné jsou nezaslouženě opomíjené – více informací najdete v článku. Zároveň chci požádat studenty, kteří se přihlásili na fotbal či literární a filmovou kritiku, aby v pátek o velké přestávce přišli na schůzku do studovny (fotbalisté), nebo před sborovnu (kritici). Program tréninku a dílny bude připraven (částečně) podle vašeho přání, přijďte se domluvit.

Evropský parlament mládeže - politika, angličtina, zábava

15. 12. 2014
Evropský parlament mládeže je organizace, která dává studentům středních škol možnost diskutovat v angličtině o evropských i globálních problémech. Studenti pracují v delegacích a v podstatě kopírují práci skutečného parlamentu: sestavují rezoluce, obhajují a vysvětlují své názory, kritizují, snaží se dosáhnout kompromisu a hlasují o návrzích ostatních. Nejedná se však pouze o seriózní práci, jak by se mohlo na první pohled zdát. Každý, kdo si práci tohoto parlamentu vyzkoušel na vlastní kůži, vám potvrdí, že „politici“ si zároveň užívají spoustu zábavy.

Krav Maga - informativní schůzka

13. 04. 2014
V návaznosti na ukázkový workshop systému Krav Maga na GVP, který proběhl v únoru v rámci přednáškového dne a setkal se s velkým ohlasem, by vám trenéři rádi nabídli možnost zapojit se do pravidelných tréninků v Krav Maga Academy na Pankráci. Pokud máte zájem o informace o systému Krav Maga, dostavte se prosím na krátkou prezentaci v úterý 15.4. v 9:40 do studovny.

DŮLEŽITÉ: Pokyny k dílnám

02. 02. 2014
Prosím všechny studenty, aby věnovali velkou pozornost tomuto článku. Najdete v něm podrobnosti k některým úterním dílnám, pravidla či pokyny týkající se oděvu či vybavení.
Mají-li být dílny opravdu zajímavé a přínosné, je opravdu třeba instrukcemi se řídit (v některých případech by dokonce dílna nemohla proběhnout, pokud by snad účastníci pokyny nedodrželi.)