Menu se načítá

Články uživatele Otmar Beneš

Přednášky velikánů přírodních věd na půdě GVP

25. 04. 2011
Naše elitní gymnázium zažilo vskutku „týden velikánů“, neboť nás návštěvou potěšili hned dvě významné osobnosti naší vědecké scény - Prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc. a Ing. Dana Drábová, Ph.D.

Zatmění slunce na GVP

04. 01. 2011
Dopoledne 4. ledna 2011 byl na obloze k vidění vzácný astronomický jev - zatmění slunce. Naše škola nezůstala této podívané ušetřena a proto byla oznámena do školního rozhlasu. Není divu. Další přijde v roce 2015, srovnatelné roku 2026 a úplné zatmění nás čeká až za 124 let, což nás ale už nemusí trápit.

GVP v Anglii

23. 06. 2010
Jet do Anglie s GVP je vskutku zážitek. Budoucím ročníkům to vřele doporučuji. Na Anglii jsou nejlepší asi ty protiklady. Jezdí se vlevo, volanty jsou na pravo, jí se tam česneková marmeláda a chipsy s příchutí vinného octa. Kuchyně ale není tak zlá, jak by člověk čekal. Jádro jejich tradiční kuchyně je totiž zředěno značným množstvím fast-foodových pokrmů. Slavné „fish and chips“ nebo dokonce pizza s hranolkami jsou na denním pořádku. Proto je bohužel mnoho lidí v Anglii tak „oplácaných“. Ale abychom nezůstali pouze u kuchyně...