Menu se načítá

Články uživatele Zuzana Lenochová

Opět letní Šumava!

24. 02. 2019
Milí zkušení i potenciální (cyklo)botanici, prázdniny se blíží! (Znáte to, co se nenaučíte do Vánoc...). Vzhledem k tomu, že loňské ubytování vzbudilo mezi účastníky botanické mini-exkurze nadšení, pojedeme letos opět na Švajglova Lada (http://www.sumava.cz/objekt_az/4051-svajglova-lada). Zarezervovaný máme termín 22. - 27. 7. 2019. K dispozici máme předběžně asi 15 míst, co nejdříve bych potřebovala rezervaci potvrdit. Hlaste se prosím na lenoska1@seznam.cz. Těším se na známé firmy i na ty, komu to třeba zatím nevyšlo.

Lenošení na Šumavě

12. 06. 2018
Milí studenti, absolventi, kamarádi či partneři studentů či absolventů (a studentky, absolventky atd.), prázdniny už skoro začaly, a tak je nejvyšší čas dát letní cyklobotanice jasnější obrysy. Tedy - tradiční akce letos proběhne od 25.8. do 1.9., zúčastit se klidně můžete jen části. Ubytovaní budeme na romantické šumavské chalupě KČT na Švajglových Ladech, cca 15 km od Vimperka (http://www.sumava.cz/objekt_az/4051-svajglova-lada). S sebou potřebujete spacák, případně kolo, o dalším se blíže domluvíme s těmi, kdo projeví závažný zájem. Prosím tedy ty, kdo by rádi na konci prázdnin vyrazili do šumavských luk a lesů, aby mi do konce tohoto týdne, tedy do 17.6., dali vědět (případně potvrdili zájem již dříve naznačený) na lenoska1@seznam.cz. Těším se!

Letní botanika v šumavských hvozdech

09. 02. 2018
Milí zkušení i potenciální (cyklo)botanici, nezapomněla jsem na vás! Neformální prázdninové lenošivě biologické setkání letos proběhne na samotě v srdci Šumavy. Předběžně jsem zarezervovala jediný volný termín, tj. 25.8. - 1.9. 2018, a co nejdříve bych potřebovala rezervaci potvrdit. Hlaste se prosím na lenoska1@seznam.cz. Těším se na známé firmy i na ty, komu to třeba zatím nevyšlo.

Letní botanika - tak kdy?

04. 04. 2017
I když má GVP oficiálně na chvíli o jednu lenošku míň, tak snadno se jí ve skutečnosti nezbavíte. Občas se ve škole nečekaně zjeví, na léto ambiciózně plánuje - letos asi přece jen poněkud netradiční - cyklobotaniku v Jelencích. Zvítězil termín od 29. 7. do 4. 8. Prosím všechny, kdo předběžně počítají se svou účastí, aby se ozvali na lenoska1@seznam.cz. Díky moc, těším se na vás!

Výsledky školního kola BiO

23. 02. 2017
V pátek 17. 2. proběhlo na GVP školní kolo Biologické olympiády v kategoriích starších studentů. V kategorii A "na bedně" stanuly 1. Karolína Chvojková, 2. Kateřina Klemencová, 3. Jitka Ludvíková, v kategorii B to byli 1. Patrik Poupě, 2. Michal Staka, 3. Alina Mojšová - gratuluji! I ostatní řešitelé si vedli velmi dobře, všem děkuji za účast, pro bližší seznámení s výsledky a řešením přijďte prosím v úterý 28.2. o velké přestávce do kabinetu 213.

Ozvěny dne bez palmového oleje

14. 02. 2017
Opravdu je palmový olej takový problém? Proč je vůbec využíván v potravinách nebo kosmetice? A co můžeme my jako spotřebitelé dělat?
To a ještě více se dozvíte na 'Ozvěnách Dne bez palmového oleje' ve středu 15.2., kde se objeví i mimo jiné oblíbený piškot s domácí nutellou. Protože 1. únorem, tedy Dnem bez palmového oleje, to nekončí.
Vyzkoušíte si svůj (alespoň jeden!) den bez palmového oleje? Je to totiž na nás a našem rozhodnutí, jestli aktivně ovlivníme dění na druhé straně planety.
Pro více informací, inspiraci nebo užitečný seznam běžně dostupných výrobků bez palmového oleje navštivte http://stoppalmovemuoleji.cz.

Letní botanika i letos???

26. 01. 2017
Ano! Pro strach máme uděláno a navíc jsme flexibilní - takže i o letošních letních prázdninách je neformální cyklo-botanická exkurze v plánu. Bližší informace čtěte v článku.

Letní cyklo-botanika na jihu

18. 05. 2016
Chvíli to vypadalo, že je kolem letošní prázdninové botaniky ticho po pěšině, ale to jen proto, abyste se nakonec o to více radovali z jejího konání. Na neformální bloumání krajinou s botanickým zápisníkem v ruce, cyklovýlety po okolí, večerní muzicírování, koupání apod. se letos můžete těšit v termínu od 8. do 14. srpna, tentokrát v biotopech téměř středomořských, v kraji vinných sklípků, na jižní Moravě.

Vítejte v Mosambiku!

15. 05. 2015
Koukali jste dnes cestou od metra pod nohy? A při vstupu do školy vzhůru? A jste zase zneklidněni podivnými aktivitami Ekoškoly (které však vůbec nesouvisí s kolečky a křížky)? To je dobře!

Data v níže vložené tabulce (nebo též na chodníku) vycházejí z Human Development Report 2006 (viz http://hdr.undp.org/sites/default/files/reports/267/hdr06-complete.pdf) a z údajů zde: http://www.vodnistrazci.cz/vse-o-vode/podkategorie/spotreba-vody-v-domacnosti.html

Ohlédnutí za pláňovou konferencí

30. 03. 2015
Milé osazenstvo GVP, ještě to nejsou ani dva měsíce od proběhnuvší akce a už máme pohromadě dostupné materiály z jednotlivých přednášek a dílniček! No dobrá, není to zrovna blesková rychlost, ale řekněme, že vůbec poprvé za roky, co se tato akce nebo její nesmělá předznamenání konají, máte k dispozici poměrně ucelenou dokumentaci v podobě anotací, fotografií, někdy též audiozáznamu a prezentací - ve výjimečných případech dokonce vše dohromady. Kde? Čistě pro interní použití na školním serveru na disku S, ve složce _KONFERENCE prezentace a záznamy. Připomeňte si tedy absolvované a doplňte nezastižené!

Pár zpráv od "ekoteroristů"

27. 03. 2015
Milé studentstvo a kantorstvo, omlouváme se za dočasné komplikace spojené s nákupem balených nápojů v automatech na chodbách, věříme, že Vám kromě vzteku ze zalepeného stroje akce přinesla i podněty k zamyšlení. Další informace můžete načerpat např. na nástěnce Ekoškoly nebo zde: https://www.youtube.com/watch?v=Fg8mPOOP9gc

Dále připomínám, že velké přestávky můžete za pěkného počasí již od začátku právě končícího týdne trávit na pozemku školy v okolí pingpongových stolů. A pokud vás jaro láká k jízdě na kole, můžete jako cyklisti vyrazit i do školy a zaparkovat buď ve stojanu před vchodem nebo u zábradlí na školním pozemku.

České ponožky v zambijském sirotčinci

12. 03. 2015
Na začátku března doputovaly do Zambie 3 balíky (27, 28 a 29 kg) obsahující šatstvo, boty a hry věnované Afričánkům z velké části osazenstvem GVP. Děkujeme moc! Další informace naleznete na basungu.cz, jen co obnovíme obsah stránek...

Letní botanika opět na pořadu dne

09. 03. 2015
Kdo zažil, neváhá, kdo nezažil, má opět jedinečnou šanci! Letní nezávazné botanické bloumání krajem, výlety a cyklistika jsou tu zase, pro vás, studenty současné i minulé, i pro externí přívržence. Letos v týdnu od 3. do 9. 8., v lehounce polních, ale o to romantičtějších podmínkách chalupy Kusalíno ve Vsetínských vrších (http://chalupy.a-tom.cz/chalupa/30-kusalino). Předběžný zájem prosím projevte na nástěnce vedle kabinetu biologie (č. 213). Těším se na vás!

"Píchání na Pláni"

13. 02. 2015
Pokud Vás lehce dvojsmyslná kampaň Ekoškoly na podporu férového trhu s květinami příliš nepobouřila a rádi byste ještě svým podpisem přispěli k oslovení významných českých obchodních řetězců, které by mohly zákazníkům nabídnout květinovou alternativu v podobě certifikovaných květin, budeme rádi, když se zastavíte v kabinetu č. 213. Více informací o problematice současného stavu trhu s řezanými květinami najdete na panelech u pánských záchodků v 1. patře. Děkujeme!

Ekoškola ještě jednou

26. 06. 2014
Zaručeně naposledy v tomto školním roce se hlásí Ekoškola! Rádi bychom shrnuli své letošní působení, k čemuž od vás, studentů i kantorů, potřebueme zpětnou vazbu. Budeme moc rádi, když si najdete chvilku a vyplníte náš elektronický dotazník s devíti otázkami. Dotazník zde: https://www.surveymonkey.com/s/9F6J5WR. Děkujeme!

Co to zase znamená?

25. 06. 2014
Všimli jste si fotografií krasavic na školních chodbách a nevíte, co si o tom myslet? Ano, zase je to ta Ekoškola - tentokrát jsme fotografiemi svěžích i poněkud použitých dívek a žen z našeho ústavu doprovodili pondělní ochutnávkovou akci zaměřenou na podporu lokálních potravin. Snažíme se upozornit na fakt, že dlouhý pobyt v dopravních prostředcích nesvědčí nikomu, že ovoce a zelenina, stejně jako atraktivní ženy, takovým zacházením spíš ztrácejí než získávají. Že je zcestné dopravovat rajčata 711 km z Nizozemska, papriky 1030 km z Itálie, Meruňky 1537 km z Řecka a česnek 1774 km ze Španělska (nebo dokonce z Číny), když se tytéž plodiny pěstují v Polabí nebo na Hané...

Pokud vás naše fotogalerie zaujala, v plném rozlišení a kompletní sestavě ji brzy najdete na stránkách Ekoškoly (http://www.gvp.cz/ekoskola/).