Menu se načítá

Články uživatele Dagmar Jásková

Výsledky dějepisné olympiády

25. 11. 2019
Dne 21.11. se konalo školní kolo dějepisné olympiády a to ve dvou kategoriích. Výsledky jsou uvedeny dále v článku.

Dějepisná olympiáda tentokrát pro všechny

05. 11. 2019
Mnohokrát jste se ptali, proč je organizována dějepisná olympiáda jen pro první dva ročníky nižšího gymnázia a ne pro všechny. Pravděpodobně jste se nedotazovali jen vy, protože po mnoha letech se letos v dějepisné olympiádě bude soutěžit ve dvou kategoriích, pro nižší a vyšší gymnázium.

Vánoční dveře

12. 12. 2018
Ozdobte si dveře své třídy. Vyhlašujeme předvánoční soutěž. Můžete si jakkoliv ve vánočním duchu ozdobit dveře svých tříd nebo i kabinetů. Nepoužívejte však žádné ostré předměty, jen to, co dveře nikterak nepoškodí.

Můžete začít s výzdobou již na začátku příštího týdne. V pátek 21. 12. obejde komise, ve složení pan ředitel, pan profesor Babiera, paní profesorka Jásková a zástupce vás studentů, školu o velké přestávce, vybere vítěze a ten se pak může těšit ze studené mísy, kterou připraví naše geniální paní kuchařky.

Výsledky dějepisné olympiády

16. 11. 2018
Letošní ročník dějepisné olympiády má podtitul "Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace".

Dne 14. 11. 2018 proběhlo školní kolo olympiády, do kterého se přihlásilo 21 žáků z prvních a druhých ročníků šestiletého studia.

Velký úspěch Lucky Říhové

12. 04. 2018
Lucka Říhová z 2.B nás nedávno skvěle reprezentovala v krajském kole dějepisné olympiády. Obsadila 4. místo, ale zároveň dosáhla takového počtu bodů, že byla vybrána mezi postupující do ústředního kola, které se bude konat ve dnech 21.-25. 5.
Lucce gratulujeme a společně jí budeme držet palce v celostátním kole.

Skvělý úspěch studentů GVP v dějepisné olympiádě

18. 01. 2018
V letošním obvodním kole dějepisné olympiády se studentům GVP obzvláště dařilo. Obvodní kolo pro Prahu 4 vyhrála Lucie Říhová z 2.B a hned za ní na druhém místě byl s odstupem 0,9 bodu student 2.A Tomáš Fritzl. Martin Král z 2.A obsadil krásné 10. místo. Lucka automaticky postupuje do krajského kola, Tomáš si na pravděpodobnou nominaci ještě počká.

Všem gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci školy.

Výsledky školního kola dějepisné olympiády

20. 11. 2017
Letošní ročník dějepisné olympiády se zaměřil na téma, které se dalo očekávat, vzhledem ke stému výročí vzniku samostatného Československa. Téma dějin tzv. První republiky mnoha studentům příliš nesedlo, a tak máme pouze tři úspěšné řešitele, kteří postupují do obvodního kola.

První místo obsadil Tomáš Fritzl z 2.A, který dosáhl téměř plného počtu bodů (63,5 z 65). S odstupem za ním byla pak Lucie Říhová z 2.B a Martin Král z 2.A, kteří také postupují.

Úspěšným řešitelům gratulujeme, ostatním děkuji za účast.

Letos o Marii Terezii

21. 11. 2016
Letošní dějepisná olympiáda, které se zúčastnilo 17 studentů prvních a druhých ročníků šestiletého studia, se týkala českého osvícenství a baroka. Otázky byly tentokrát zapeklité, takže pouze tři žáci se stali úspěšnými řešiteli - dosáhli 60% a více z celkového počtu šedesáti bodů.

Skvělý úspěch naší studentky

02. 02. 2016
Studentka Alina Mojšová z 2.B dosáhla výborného výsledku v obvodním kole dějepisné olympiády. Sice se umístila původně na druhém nepostupovém místě, ale v konečném součtu všech účastníků z celé Prahy byly její výsledky natolik kvalitní,  že postoupila do krajského kola na počet bodů.

Alino, gratulujeme ti a držíme ti palce v krajském kole.

Výsledky školního kola dějepisné olympiády 2015

24. 11. 2015
Letošní rok je ve znamení sedmistého výroční narození krále Karla IV. Toto téma se též objevilo v letošní dějepisné olympiádě.

Dva studenti postupují do obvodního kola dějepisné olympiády

01. 12. 2014
I v letošním roce se žáci prvního a druhého ročníku šestiletého studia utkali o postupová místa do obvodní soutěže v dějepisu, letos s podtitulem "Pot, slzy a naděje aneb Život je boj."

Úspěch naši školy v obvodním kole dějepisné olympiády

30. 01. 2014
Dne 27.1. se konalo obvodní kolo dějepisné olympiády. Naše škola vyslala 3 zástupce. Ani jeden nám rozhodně ostudu neudělal.

Dějepisná olympiáda 2013

13. 11. 2013
Dnes 13.11. proběhlo školní kolo dějepisné olympiády s podtitulem "Město v proměnách času".

Výsledky dějepisné olympiády 2012/13

09. 11. 2012
 V pátek 9. listopadu proběho školní kolo dějepisné olympiády pro studenty prvních a druhých ročníků šestiletého studia.

Medardova kápě, čtyřicet dní ...

01. 11. 2012
Pokud dokážete správně doplnit nadpis článku a zároveň jste studenti prvního a druhého ročníku šestiletého studia, zpozorněte.
Přichází další ročník dějepisné olympiády, která je tentokrát zaměřená na lidové zvyky, svátky a historické pozadí, skrývající se za těmito obyčeji a svátky.

Věděli jste že....?

04. 09. 2012
 Jestlipak jste věděli, že se spolu s námi procházeli, nebo dokonce i v tomto roce procházejí, po chodbách gymnázia úspěšní olympijší či paralympijští sportovci?