Menu se načítá

11. Den poezie, jedinečný úspěch studentů naší školy

Eva Podzimková

24. listopadu 2009
V rámci poetického festivalu 11. Den poezie získala naše škola opravdový vavřín.

Dámy a pánové,
za časů antické harmonie ducha a těla byli vavříny věnčeni především básníci, rozhodně daleko před sportovci. A právě těmito vavříny velevýznamní a vážení čeští básníci Viola Fischerová, Rudolf Matys a Miloslav Topinka ověnčili skráně dvou studentů naší školy. Ano, jak by řekl klasik, jejich ušlechtilá čela ozdobil bobkný laur, neboť jak známo, vavřín je bobkový list. Leč dosti ceremonií, pojďme in medias res!
         Studenti pražských gymnázií měli již pojedenácté v rámci akce Den poezie možnost zaslat svou básnickou tvorbu porotě, složené z výše zmíněných básnických autorit. Mezi desítkami uchazečů o ověnčené skráně zvítězila studentka 6. A Alžběta Strachotová alias Betty, druhým nejzářivějším básnickým zjevem (staročesky znojem) byl shledán student Jan Komárek vulgo Komár, rovněž ze 6. A. Blahopřejeme, jsme hrdí a především máme to jedinečné potěšení konstatovat, že jejich úspěch je zasloužený, neboť píší dobrou poezii…
         Dodejme, že Alžběta již publikovala v Respektu a Jan je neobyčejně přitažlivým pěveckým enfant terrible pražské postpunkové scény…
         Drahá Betty, milý Honzo, děkujeme vám!
                                                                                                         Eva Podzimková

V následující příloze si můžete přečíst oceněné práce z 11. Dne poezie:

Kateřina Drašnarová (1990), Gymnázium Jana Keplera, 3.místo

www.gvp.cz/~deptova/Katerina.jpg

 Karolína Chalupová (1995), Gymnázium Jaroslava Seiferta, 3. místo

http://www.gvp.cz/~deptova/Karolina.jpg

 Jan Komárek (1990), Gymnázium Na Vítězné pláni, 2. místo

www.gvp.cz/~deptova/Jan%281%29.jpg

www.gvp.cz/~deptova/Jan.jpg

Alžběta Strachotová(1991), Gymnázium Na Vítězné pláni, 1.místo

www.gvp.cz/~deptova/alzbeta%281%29.jpg

www.gvp.cz/~deptova/alzbeta.jpg

Komentáře

Musím říct, že obzvláště Honzovy básně mě doopravdy zaujaly. Připadají mi takové moderní, s dobrým nápadem a skvěle promyšlené...

Oběma básníkům gratuluji k jednoznačně zaslouženému umístění!

Všechny jsou krásné... jak moc... hluboká je noc...

Nejste přihlášeni - komentář bude přidán po schválení adminem