Menu se načítá

Články uživatele Ivana Suchánková

Geologická olympiáda

16. 04. 2020
Ve středu 15.4. proběhlo elektronickou formou krajské kolo geologické olympiády. Za naši školu se ho zúčastnili čtyři soutěžící v kategorii B (SŠ) a jeden v kategorii A (ZŠ). Už to byl ohromný úspěch, protože z obvodního kola postupují vždy tři nejlepší. A jak to dopadlo? Tři se opět probojovali na stupně vítězů! Krajské kolo v kategorii A vyhrál Tomáš Král ze 2.A. Kategorii B vyhrál Marek Pavlica a Martin Král byl třetí (oba ze 4.A) Gratuluji. Všem účastníkům děkuji za reprezentaci školy a doufám, že podobně úspěšní budou i nadále.

Talnet

17. 03. 2020
Rádi bychom Vás v souvislosti s opatřením vlády o uzavření škol informovali o otevření mimořádného bloku vybraných T-kurzů, které budou tradičně probíhat online. Jedná se o tyto kurzy: Antropologie, Astro I - III, Úvod do filosofie, Chemie v prostoru, Materiály a krystaly I., Proč nám chutná?, Šest kapitol se šesti nohama, Virtuální a rozšířená realita, Zajímavosti z chemické laboratoře. Nově otevíráme T-kurz "Koronavirus, mýty a fakta", jehož cílem je umožnit studentům zaujmout co nejobjektivnější pohled na současnou situaci, podložený maximem relevantních informací. Prozatím otevíráme pouze první bloky uvedených kurzů, spuštění plánujeme na 18. 3. Bližší informace na http://www.talnet.cz/t-kurzy. V případě dotazů se můžete obrátit na Štěpána Peterku (722 967 630; stepan.peterka@npicr.cz). Za tým Talnetu Ing. Mgr. Vojtěch Tutr

Geologická olympiáda

25. 02. 2020
Školního kola se zúčastnili čtyři soutěžící v kategorii B (SŠ) a jeden v kategorii A (ZŠ). Všichni postoupili nejprve do obvodního kola a z něj potom do krajského. V obvodním kole v kategorii B byl první Marek Pavlica, druhý Pavel Říkovský a o třetí místo se podělili Tomáš Fritzl a Martin Král. Všichni jsou ze 4.A. Tomáš Král z 2.A vyhrál obvodní kolo v kategorii A. Všem gratulujeme a budeme držet palce 30. března, kdy bude krajské kolo.

Výsledky školního kola Pythagoriády

04. 02. 2020
Školního kola Pythagoriády se zúčastnilo 88 žáků prvních ročníků šestiletého studia. 61 z nich získalo minimálně 10 bodů, a stalo se tak úspěšnými řešiteli. Sedm soutěžících mělo dokonce plný počet bodů, tj. 15. Úplnou výsledkovou listinu najdete na S:\matematika. Věřím, že účastníkům udělaly skvělé výsledky radost a že je povzbudí k účasti na dalších matematických soutěžích.

Pišqworky

13. 11. 2019
5. 11. proběhlo obvodní kolo mistrovství SŠ v piškvorkách. Z naší školy se ho zúčastnily dva pětičlenné týmy. Tým Totál ve složení Natálie Pekárková, Magdalena Podlešáková, Tomáš Josef (5.A), Veronika Balejová, Thai Ha Bui (5.B) obsadil krásné třetí místo. Tým Rychloškvorky byl dokonce druhý, a tak nás Jakub Šprungl (2.A), Denis Šoun, Filip Muller (2.E), Anton Dvorničenko, Martin Kubeš (3.A) budou reprezentovat 26. 11. v krajském kole. Všem hráčům děkuji za skvělou reprezentaci školy a postupujícím budu držet palce.

Kdo nahradí Marka Pavlicu?

07. 11. 2019

Letos v květnu jsem vás informovala, že Marek Pavlica vyhrál celostátní kolo geologické olympiády a že bude reprezentovat Česko na Mezinárodní olympiádě věd o Zemi v Korejské republice. V září se vrátil nejen s hromadou zážitků, ale i se zlatou medailí v individuální soutěži (více na https://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktuality/uspech-ceskeho-tymu-v-mezinarodni-olympiade-ved-o-zemi). Vzhledem k tomu, že podle pravidel se Marek nemůže znovu zúčastnit Mezinárodní olympiády věd o Zemi, máte šanci podívat se tentokrát do ruského města Tjumeň právě Vy. Stačí se přihlásit do letošního ročníku geologické olympiády. Zajímá vás jak? Čtěte dál.

Pišqworky

30. 09. 2019
Tak jako každý podzim i letos proběhne několikakolová soutěž studentů SŠ v piškvorkách. Prosím tedy všechny zájemce,aby mě kontaktovali písemně (email nebo papír), a to do 9.10.2019. Do přihlášky uveďte jméno, příjmení, třídu a email. "Náš" oblastní turnaj bude 5.11. Bližší informace o turnajích a o pravidlech, která se trochu liší od běžně používaných, najdete na https://pisqworky.cz/.

Nejlepší geolog v Česku

20. 05. 2019
Víte, kdo je nejlepší geolog v Česku? Marek Pavlica z 3.A! Minulý týden přišly oficiální výsledky celostátního kola geologické olympiády a Marek v kategorii SŠ vyhrál. Díky tomu bude reprezentovat Česko v Mezinárodní olympiádě o vědách o Zemi v Korejské republice. Blahopřejeme a na konci srpna budeme držet palce. Marek ale není jediný skvělý geolog na naší škole. Do školního kola se letos přihlásili čtyři zájemci, všichni postoupili do okresního a tři do krajského kola. Marek toto kolo vyhrál, Martin Král byl šestý a Pavel Říkovský sedmý. Myslím, že v žádné jiné soutěži se nic podobného nepovedlo. Všem děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na příští ročník GO.

Ohlédnutí za zeměpisnou olympiádou 2018/19

30. 04. 2019
Minulý týden proběhlo celostátní kolo zeměpisné olympiády a to je podle mne ten správný čas ohlédnout se za letošním ročníkem. Letos se školního kola zúčastnilo 30 studentů v kategorii C a 43 studentů v kategorii D (SŠ). Takže konkurence obrovská. Do okresního kola postoupil vítěz kategorie C - Adam Boldiš (1.B) a první dva z kategorie D - Tomáš Fritzl (3.A) a Julie Polanecká (4.B). Adam obsadil krásné 6. místo. Julie byla devátá. Tomáš z druhého místa postoupil nejprve do krajského a pak i do celostátního kola. Ačkoliv patřil k nejmladším účastníkům, byl patnáctý z 26. Všem, kteří reprezentovali naši školu, děkujeme a už teď se na vás těšíme v ročníku 20019/20.

Den Země s Českou geologickou službou a Přírodovědci.cz

28. 03. 2019
Co všechno obsahuje práce geologa? O posledním dubnovém víkendu, 26.-27. dubna, si v budově České geologické služby na pražském Klárově můžete vyzkoušet, čím se geologové ve své práci zabývají. Objevte, čím se zabývá hydrogeolog a k čemu jsou mu drony, nebo si zkuste práci mapujícího geologa. Zjistěte, co jsou to geohazardy, co je geotermální energie a jak vypadají české sopky. Prohlédněte si dekorační kameny, minerály či zkameněliny! Program můžete sledovat i prostřednictvím facebookové události nebo na www.geology.cz

Matematická olympiáda

31. 01. 2019
Matematické olympiády v kategorii Z9 (2.ročník šestiletého studia) se letos zúčastnilo 13 studentů. Pět z nich postoupilo do oblastního kola, které se konalo 30.1.2019. Do budovy Nového PORGu dorazili jen čtyři - Ondra Číž, Anton Dvorničenko, Tomáš Kasal a Martin Kubeš. Nejlépe se dařilo Ondrovi, který získal 20 z 24 bodů a obsadil tak krásné 3. - 4. místo. Gratuluji a účastníkům obou kol děkuji za účast. Opravdu mile mě překvapilo, kolik studentů bylo ochotných věnovat svůj volný čas matematice.

Geologická olympiáda 2018/19

18. 12. 2018
Školního kola geologické olympiády se letos zúčastnili čtyři studenti 3.A. Nejlépe se test povedl Marku Pavlicovi, který se v celostátním žebříčku v kategorii SŠ probojoval do první desítky. Do dalšího kola ale postupují všichni účastníci školního kola. Takže v úterý 29. 1. držte palce.

Geologická olympiáda

21. 11. 2018
V tomto školním roce se opět uskuteční soutěž Geologická olympiáda. Pro zapojení a získávání dalších informací se zájemce musí nejprve zaregistrovat na elportálu Masarykovy univerzity: https://is.muni.cz/elportal/ekurzy/geo2019. (Pokud už zde máte účet z minulých let, použijte své staré UČO a heslo.) Po registraci přijďte za mnou do kabinetu 021. Na papírku mi přineste své jméno, třídu a přidělené UČO a já vás přihlásím do soutěže. Přihlášky přijímám (kvůli zorganizování školního kola) do 3. 12. 2018. Školní kolo proběhne formou elektronického testu ve středu 12. 12. Vítěz celostátního kola se podívá na konci srpna do Korejské republiky. Další informace na stránkách geologické olympiády: https://www.geologicka-olympiada.cz/

Dobro-druzi

05. 09. 2018
Nadace Via vyhlašuje nový ročník programu Dobro-druzi, který podporuje děti a mládež v pořádání dobročinných akcí. Máte ve svém okolí někoho, komu byste rádi pomohli? Chcete si vyzkoušet uspořádat dobročinnou akci? Hledáte někoho, kdo by vám s tím pomohl? Právě pro vás tu jsou Dobro-druzi! Mladí filantropové, kteří budou do programu vybráni, získají od Nadace Via metodickou, konzultační i finanční podporu. Konkrétně každý tým získá mj. bezplatnou účast na úvodním vzdělávacím setkání, příspěvek 5 000 Kč na organizaci benefiční akce a zdvojnásobení celkového výtěžku beneficí 1:1 do výše 20 000 Kč. Bližší informace na www.nadacevia.cz/dobro-druzi.

Začni (si) s Přírodovědou

03. 09. 2018
Přírodovědecká fakulta UK Praha nabízí spolupráci zájemcům o geografii, geologii, chemii a biologii. Pod vedením odborníků si můžete zkusit skutečnou vědu a prohloubit si své znalosti a dovednosti. Výstupem může (ale nemusí) být práce pro SOČ či jiný typ soutěže. Stáže budou probíhat dle časových možností jednotlivých mentorů, většinou v řádu hodin měsíčně v průběhu celého akademického roku, a to jak na fakultě (15 minut od GVP)či v terénu, tak distančně z domova, na základě konkrétní domluvy. Pokud máte zájem, stačí zaslat krátký motivační dopis na adresu info@prirodovedci.cz, a to do 15. září. Zájemci budou do 30. 9. vyrozuměni, jestli jim je možné z kapacitních důvodů vyhovět. Podrobnou nabídku jednotlivých stáží najdete na www.prirodovedci.cz/aktuality/zacni-si-s-prirodovedou. Ivana Suchánková

Zeměpisná olympiáda

04. 04. 2018
V únoru jsem tady gratulovala Tomáši Fritzlovi z 2.A k prvnímu místu v obvodním kole zeměpisné olympiády v kategorii C. Vítězství mu umožnilo zúčastnit se krajského kola. To proběhlo v pátek 28.3. a dneska organizátoři zveřejnili výsledky. A jak Tomáš dopadl? Skvěle. Byl druhý! Takže další gratulace a děkujeme za reprezentaci školy.